Administrare magazin online

Angajam Operator introducere date, adminstrare magazin online, Entry Level, full time.

Responsabilitati:

  • Operare sistem de administrare comenzi;
  • Supravegherea procesarii comenzilor;
  • Preluarea apelurilor telefonice venite din partea clientilor, identificarea si solutionarea problemelor cu care se confrunta acestia;
  • Ofera telefonic si prin email asistenta si suport, in functie de solicitarile clientilor;
  • Gestionare probleme clienti (calitate, livrari, retururi);
  • Realizarea planului de vanzari;
  • Asimilarea permanenta a cunostintelor referitoare la portofoliului de produse online;
  • Administrarea si promovarea retelei de social-media a companiei (facebook, youtube, twitter etc.);
  • Contribuie la strategia de promovare online a brand-ului și a produselor; link building; dezvoltare si implementare strategii SEO onpage si offpage;
  • Documentarea, categorisirea, ordonarea si introducerea produselor in baza de date, continand descrierea si fotografiile produsului;
  • Actualizarea si administrarea produselor introduse prin intermediul interfetei de administrare a magazinului online.

Cerinte:

  • Studii medii/facultate;
  • Abilitati de comunicare;
  • Abilitatea si disponibilitatea de a lucra in echipa;
  • Autocontrol si stabilitate emotionala;
  • Bune cunostinte in utilizarea calculatorului si rapiditate de operare;
  • Buna cunoastere a limbii romane, experienta cu aplicatiile Microsoft (Word, Excel). Cunostinte in domeniul IT&C, experienta de lucru cu Corel, Adobe reprezinta un avantaj.

Beneficii:

  • Mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Salariu fix motivant + bonusuri in functie de realizari;

Va rugam sa trimiteti aplicatiile dvs la email: office@erfikids.ro pana la data de 01.03.2016.